"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" знову покажуть в кіно

Софія Кущ
11 січня 2013р. 11:35

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" знову покажуть в кіно

Директор кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе до річного ювілею виходу фільму Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" в національний кінопрокат вирішила ще раз показати фільм у "Жовтні" з 17 по 23 січня. Тепер у всіх хто ще не встиг подивитися фільм на великому екрані з'явитися унікальна можливістьце зробити. 

Це перша суто українська повнометражна стрічка. Михайло Іллєнко знімав її п'ять років. Закінчити вдалося несподівано, за рахунок державного бюджету. Повний бюджет - 16 мільйонів гривень. З них приватні інвестори вклали лише 6,6 мільйонів.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" заснований на реальній історії селянина з Полтавщини Івана Даценка (у фільмі він став Іваном Додокой). Ще на початку 90-тих Михайло Іллєнко почув історію про вождя племені ірокезів з Північної Америки, який називав себе цими ім'ям і прізвищем. Пізніше, вже в 2002 році він побачив в передачі "Жди меня" племінницю Даценка, яка показувала два фото Івана: в радянському обмундируванні з медаллю Героя Радянського союзу і в національному одязі ірокезів. Обличчя чоловіків були ідентичні. 

Фільм показали на двох світових кіноринках - Європейському фільм маркеті (EFM) та Кіноринку в Каннах.

Теги: ТойХтоПройшовКрізьВогонь , Кіно , Жовтень , Київ