Бригинець захищає Національний музей насильно

Софія Кущ
17 січня 2013р. 16:20

Бригинець захищає Національний музей насильно

Останні три дні між адміністрацією Національного музею та народним депутатом-БЮТівцем Олександром Бригинцем точиться суперечка про можливу приватизацію будівлі музею.

Все почалось з того, що 14 січня нардеп Олександр Бригинць вніс на розгляд  Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації" (щодо включення до Переліку будинку Національного художнього музею на вулиці Грушевського, 6)". Керівництво музею насторожила фраза з законопроекту: "На момент прийняття цього Закону охоронний номер будівлі не присвоєно", а в пояснювальній записці з обґрунтуванням Закону сказано, що "будинок на Грушевського втратив охоронний статус". Національний музей заперечує це, про що опублікував заяву на своєму сайті та фб-сторінці. Музей вважає безпідставними припущення щодо можливості відчуження будівлі на Грушевського, 6, її продажу чи перепрофілювання.

Проте Олександра Бригинця ані наведені музеєм охоронні номери, які йому давно присвоєні, ані заяви, не переконали. Він знову публікує повідомлення, у якому важко розібратися говорить він про музейників чи це він так з ними говорить: "Сьогодні закон дозволяє продаж будинку на Грушевського, 6, а мені, бачте, не дозволяють це навіть припустити... Я радий, що музей впевнений, що хоч будинок музею і виключили зі списку об'єктів, що не підлягають приватизації, його не збираються продавати... От тільки питання: хто їм дав гарантії? Може просто хотілось лизнути владу, забезпечивши собі надійність посади? Доведеться захищати музей всупереч бажанню чиновників культури..."

Теги: Київ , виставки , Національний музей , Бригинець