Євросуд засудив Україну та віддав людям 11 млн

Олесь Лук'яненко
17 січня 2013р. 19:42

Євросуд засудив Україну та віддав людям 11 млн

Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення по 211 позовах від громадян до України – влада не змогла виграти жодного.

Найбільш розгромним для нашої країни став позов 17 ув’язнених Ізяславської колонії, яких у січні 2007 року адміністрація била, придушуючи голодовку в’язниці. Тоді в колонію загнали спецпідрозділ, який лупцював всіх, а тих, кого вони вважали за організаторів, змусили стояти без верхнього одягу на вулиці. Після цього вже повністю голими, як говориться в рішенні суду, "примусили стояти в принизливих позах". Після безрезультатної тяганини вдома, в’язні написали до Страсбурга. В Євросуді визнали, що розслідування було формальним, а за рішенням суду чоловіки отримають по 25 000 євро, плюс 10 000 на судові витрати одному з них.

У цілому на ці 211 позовів з бюджету піде 1,1 мільйон євро – рекордний розмір за один раз. Серед них 206 стосувалися не виплати з бюджету держорганів за рішенням українських судів. Людям просто казали, що грошей немає. Тепер бюджет заплатить більше – крім виплати належних сум у кілька тисяч гривень, Україна сплатить їм компенсацію у розмірі 3 000 євро.

 

Теги: Київ , Євросуд , Україна