Випустили свободівців взятих по пам'ятнику Сталіну

Олександра Веснич
3 січня 2011р. 10:39

Голову запорізької "Свободи" Віталія Подлобнікова, заступника з молодіжних питань Юрія Гудименко і представника молодіжної організації "Небо" випустили з райвідділку міліції, куди вони потрапили через ніби-то підрив пам'ятнику Сталіну 31 грудня. 

Про це повідомляє прес-служба "Свободи".

"Міліція вимагала свободівців зізнатися, не допускала адвокатів. Крім того, затримані навіть не були зареєстровані у відділенні міліції, куди вони були доставлені.

Їх взяли о 1 годині ночі, а формальну заяву про злочин комуністи написали лише о 4 годині", - зазначив голова прес-служби Юрій Сиротюк.

Він заявив, що свободівці будуть оскаржувати дії міліції в цій ситуації.

2 січня Гудименка та інших активістів знову викликали в міліцію, проте в іншій справі - щодо "вчинення масових безпорядків" під час відкриття цього ж пам'ятнику півроку тому. Тоді Гудименко кинув у фігуру вождя пакет червоної фарби

"Свобода" непричетна до вибуху пам'ятника Сталіну, але в той же час виступає проти встановлення пам'ятників лідерам тоталітарних режимів. Наших взяли за інерцією - тому що спочатку був інцидент з фарбою, а потім ми не засудили, коли інша організація визнала за собою відрізання голови цьому ж пам'ятнику. Але це не докази нашої причетності. Тепер усіх свободівців зробили свідками по цій справі", - розповів Сиротюк.

Прихильники націоналістичної ідеї 1 січня святкували 102 роки з дня народження Степана Бандери смолоскипним маршем по центру Києва з парку Шевченка до Майдану:

Подібні акції відбулися також по всій Україні.