Наш режисер з "Маланкою" їде на Берлінале

Галина Танай
21 січня 2013р. 15:21

 Наш режисер з "Маланкою" їде на Берлінале

Київський режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, якого знають за фільмом "Борода" з альманаху "Україно, Ґудбай", їде на Берлінале. Дмитра відібрали для участі у  Berlinale Talent Campus - це суперпрестижна творча академія в рамках Берлінського кінофесту. Туди обирають 300 кіношників з усього світу - тільки найкращих із найкращих. Наш режисер повезе в Німеччину свій новий фільм "Красна Маланка" - яскраву й самобутню документалку про те, як святкують Маланку румуни Буковини.

Фільм знімали у селищі Красна: це унікальне місце, де переплелись румунські, українські та німецькі звичаї. Як тут з 13 на 14 січня водять Маланку, Сухолиткий-Собчук вперше побачив, гостюючи у свого кума, і загорівся ідеєю зняти про це документальне кіно. Фільм вийшов незвичайний: це п'ять новел, що по черзі показують події в п'яти кутах села – і наприкінці сходяться  в одну. «Красна Маланка» майже повністю румунськомовна, з українськими субтитрами. Режисер знімав її чотири роки: спочатку власним коштом, потім виграв державне фінансування - 400 тисяч гривень. Офіційний трейлер "Красної Маланки" можна подивитись тут - в Youtube його не буде, доки фільм подорожує по міжнародних фестивалях.

Шматочок "водіння Маланки"


Тепер Сухолиткий-Собчук покаже картину в програмі Berlinale Talent Campus. Цілих шість днів він зможе навчатись у найкращих кіношників світу – в різні роки серед експертів майстерні були актори Кіану Рівз, Ізабелла Росселліні, оскароносний польський режисер Анджей Вайда і музичний критик та режисер Майкл Найман.

Українські глядачі побачать «Красну Маланку» наприкінці 2013. Цілий рік фільм буде їздити по фестах, а в грудні його планують запустити в прокат.

Теги: Берлінале , Красна Маланка , Сухолиткий-Собчук , Київ