Борці з ВІЛ просяться завозити ліки без ліцензії

Маша Землянська
22 січня 2013р. 16:07

Громадська організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» просять Раїсу Богатирьову дозволити їм купувати іноземні ліки без ліцензії. У листі, що направили в Міністерство охорони здоров’я, очільницю відомства попереджають: в іншому випадку хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані можуть залишити хворих без потрібних їм ліків.

Цього разу ЛЖВ говорить нарікає не на брак грошей, а про нові умови поставки ліків. Справа у тому, що Верховна рада вирішили змінити увесь процес ввезення іноземних медичних препаратів. Зокрема, вже з березня в компаній-поставників вимагатимуть ліцензію на імпорт. Мережа наголошує: левова частка антиретровірусних лікарських засобів закуповується та ввозиться саме нею. Чому це вигідно? Це дозволяє купувати ліки безпосередньо у виробника і за значно нижчими цінами, аніж їх пропонують українські дистриб’ютори чи посередники.

Власне тому ЛЖВ просить міністра дозволити їм продовжувати купувати та привозити українським хворим ліки без ліцензії. Адже її вони не можуть отримати юридично – зареєстровані як благодійна організація. 

 

Теги: ВІЛ , СНІД , ліки , ЛЖВ , МОЗ