Азаров хоче ускладнити життя авторам словників

Максим Опанасенко
22 січня 2013р. 18:24

Міністерство освіти виклало на своєму сайті урядовий проект постанови про видання словників української мови і довідників з українського правопису. Проект знаходиться в розділі "Громадське обговорення".

Якщо постанову приймуть, то авторам і видавцям словників і довідників стане складніше жити. За постановою, Уряд хоче створити Міжвідомчу комісію, куди увійдуть чиновники з Міносвіти, науковці і викладачі, і яка вирішуватиме - можна дозволяти друкувати той чи інший словник чи ні. Дозвіл на друк зможуть дати лише тим словникам і довідникам, що або видаються за бюджетні гроші або використовуються в університетах і школах. Видавці змушені будуть подавати до комісії лист-клопотання і власне сам продукт. Це може бути як паперова, так і електронна версія. І вже комісія буде вирішувати - "жити" такому словнику чи ні.

Повний текст проекту можна знайти тут - http://www.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/public-discussions/1358761665/. Тут же можна залишити свій відгук чи пропозицію щодо цього проекту. Зараз словники і довідники видаються на загальних умовах - достатньо лише отримати гриф чи схвалення Міносвіти, аби отримати дозвіл на використання книги в навчальних закладах.

Теги: Київ , проект , Міносвіти