На Подолі тепер можна помацати мистецтво в темряві

Софія Кущ
22 січня 2013р. 20:57

На Подолі тепер можна помацати мистецтво в темряві

На останньому поверсі будинку на Юрківській з'явилася незвичайна галерея. Скульптор Андрій Панто вирішив не заморочуватись з виставками і музеями. А відкрив свої скульптури для огляду прямо у себе у майстерні. Точніше, не огляду, а... мацання.

У темноті очі не заважають правильно сприймати мистецтво, каже скульптор. Його творіння з дерева, а це дуже теплий і приємний матеріал. Більше того, до нього просто необхідно торкатися. Майстерня Андрія з двох частин: в одній він творить, другу відвів під невеличку власну галерею. У кімнаті темно, хоч око виколи. Але це не недолік, каже Андрій, так задумано. Кожен гість заходить у кімнату з витягнутими вперед руками, а під стінкою в рядок - авторські скульптури. Кожну з них можна відгадувати. А потім, вже зі світлом, перевірити здогадки. Зараз тут анімалістичні скульптури - зайці, ведмеді і мавпи. Але в майбутньому, каже Андрій, хоче змінювати експозицію регулярно. Майже всі скульптури тут продаються.


Андрій у мистецтві скульптури новачок, працює з нею не так давно. У 2010 мав персональну виставку у галереї "Коло", але тоді він був живописцем. Зараз Андрій Панто вже не уявляє себе без дерева, а влітку планує зробити пару скульптур для громадського простору.

Теги: скульптури , Куди піти , виставки , Поділ , Київ