Фільми знаменитого фесту Санденс показують он-лайн

Галина Танай
23 січня 2013р. 14:33

Фільми знаменитого фесту Санденс показують он-лайн

В мережі з'явилися фільми з конкурсної програми "Санденсу". Це дуже престижний фестиваль незалежного кіно, який традиційно проводять наприкінці січня в штаті Юта. Короткометражки, які змагаються за головний приз, зараз можна дивитись он-лайн.

Дуже зворушливий фільм "Розбита дорога" представив мексиканський режисер Ґільєрмо Аррьяґа. Красуня-мама з чотирирічною дочкою їде в автівці по пустельних пагорбах. Але аварія перекреслює цю приємну подорож і перетворює її на нічний жах.

Ще одна цікавинка - анімована документалка ірландця Тоні Донох'ю "Ірландські народні меблі". Виявляється, фарбовані вручну дерев'яні меблі нагадують про часи, які люди воліють забути - і тому  справжні шедеври ірландці просто викидають. Режисер зняв кіно про те, як реставрують і повертають додому 16 народних меблів. Донох'ю ще й активний захисник довкілля, тому в його фільмі майстерно переплітаються екологія, історія та любов до мистецтва.

"Санденс" - один із найвпливовіших фестивалів світу, що славиться своєю відкритістю до гострих тем. Наприклад, 16 січня тут показували фільм "Pussy Riot – панк-молебень
". А минулого року на фесті перемогла датська картина "Поцілунок Путіна".

Теги: Київ , Санденс , Поцілунок Путіна , Pussy Riot