Закон Магнітського вимагають заради Павліченків

Олесь Лук'яненко
28 січня 2013р. 10:19

Захисники Павліченків розмістили на сайті Білого дому петицію, у якій вимагають застосувати санкції для українських посадовців та справедливе слідство засуджених за вбивство судді.

"Список Магнітського" просять розширити на українських чиновників, суддів і правоохоронців, котрі причетні до арешту, формування обвинувачення та винесення вироку у справі батька та сина Павліченків. В петиції також просять заблокувати рахунки цих посадових осіб. За розгляд петиції збирають за її розгляд збирають підписи - за місяць необхідно зібрати 100 тисяч.

Батька та сина Дмитра та Сергія Павліченків заарештували за три дні після смерті судді Шевченківського райсуду Зубкова. Прокуратура заявила, що за ці три дні перевірила причетність крупного бізнесу до вбивства і не знайшла підтверджень. Суддя Зубков неодноразово ухвалював рішення на користь простих громадян, які протистояли варварським забудовам у центрі Києва. Прокуратура стверджує,що вбили суддю Павліченки - за те, що він ухвалив рішення не на їхню користь у суперечці з фірмою за прибудову до їхньої квартири на Богдана Хмельницького, яку родина здавала в оренду. У жовтні 2012-го суддя Голосіївського суду Галина Бондаренко вирішила: Дмитро має отримати довічне позбавлення волі, Сергій – 13 років тюрми. 25-го листопада на підтримку Павліченків відбувся марш  футбольних фанатів, у якому брали участь близько 6-ти тисяч чоловік. До цього вони організували цілий міжнародний рух на підтримку ув'язнених. Наступне засідання Апеляційного Суду відбудеться 31 січня. 

Теги: Київ , Україна , США , Павліченко