Десятинку "музеєфікують" і віртуальним музеєм

Софія Кущ
28 січня 2013р. 18:12

Десятинку "музеєфікують" і віртуальним музеєм

На круглому столі "закритого типу" на Володимирській 6, куди пускали тільки доповідачів, вчергове вирішили музеєфікувати Десятинну церкву і зробити для неї віртуальний музей.

Від джерела, присутнього на круглому столі, знаємо - всі присутні одноголосно проголосували за його створення. Доводив цю необхідність доповідач Роман Наздрачов. Як саме буде виглядати віртуальний музей - поки не відомо. Ще тут довго обговорювали перпективи "формування зібрання музею" і запропонували "позичити" частину експонатів того часу ув Історичного музею.


Музей історії Десятинної церкви зараз існує тільки на папері. 9 квітня 2012 Мінкульт видав наказ, підписаний міністром Михайлом Кулиняком про створення Музею історії Десятинної церкви. Крім цього, в музею є офіс у підвалі на Володимирській, 6. Де "працює" тільки директор та його замісник. Ані повноцінного приміщення, ані колективу, ні найголовнішого в музеї - експозиції, установа не має. Павло Дорошенко – один з очільників нелегального "монастиря", який без жодних дозволів встановили впритул до фундаменту Десятинної церкви. Павло Вікторович не має фахової освіти та досвіду роботи у музеї.

Теги: Київ , Свідомо , Десятинна церква , Десятинка , музей