МВС та СБУ за кошти Євро-2012 купували автівки

Наталія Курило
6 січня 2011р. 11:46

Протягом останніх трьох років правоохоронці та силовики витратили 80 мільйонів гривень державних коштів, виділених на підготовку до Євро-2012 на придбання автомобілів, капітальний ремонт відомчих споруд, закупівлю аудіо-відеотехніки, паливно-мастильних матеріалів та інші поточні потреби.

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

"Ці кошти повинні були піти на забезпечення громадського порядку, гарантування безпеки та протидію терористичній діяльності під час проведення в Україні фінальної частини Євро-2012, проте очікуваних результатів не досягнуто.

Виділені з бюджету кошти здебільшого спрямовувалися не на виконання пріоритетних заходів з підготовки та проведення чемпіонату, а на забезпечення поточних потреб", - такого висновку дійшли в Колегії Рахункової палати.

У вересні 2010 року Кабінет Міністрів задля економії в кризовий час заборонив до 2012 року всім міністерствам і відомствам купувати автівки і аксесуари. Не пройшло й трьох місяців мораторій на розтрату держкоштів отримали МВС, Державне управління справами іноземних делегаційСБУ, Рибохорона та Апарату Верховної Ради іноземних делегацій

Наприкінці грудня Анатолій Могильов скористався дозволом витрачати державні кошти і придбав для Міністерства внутнішніх справ 90 позашляховиків за 18 мільйонів гривень.

"Галузеві програми на забезпечення безпеки проведення фіналу європейського чемпіонату з футболу редагуються, змінюються, доповнюються, а результатів поки що не видно. Говоримо про одне й те саме, з року на рік переписуємо одні й ті ж завдання і вимоги у пунктах Програми Євро-2012, і це створює істотні ризики щодо успішного виконання окреслених задач", - підкреслив голова Рахункової палати Валентин Симоненко.

В Рахунковій палаті сумніваються, що залишених коштів вистачить на забезпечення правопорядку на 2011-2012 роки.