Управління освіти хоче вчити школярів фанфікам

Максим Опанасенко
29 січня 2013р. 14:12

Управління освіти хоче вчити школярів фанфікам

Головне управління освіти Києва пропонує навчати школярів фанфікам (fan + fiction) – текстам (творам, мультикам), у яких використано ідеї, сюжет або персонажі якогось відомого оригінального твору. Про це повідомляє прес-служба управління освіти міста.

Повальна мода на фанфіки з'явилася в середині 90-х, коли в Україні почали з'являтися японські аніме. В управлінні освіти кажуть – зараз розвелося достобіса фанфіків – продовження «Гаррі Поттера» - «Таня Гроттер» Дмитра Ємця і «Порри Гаттер» Андрія Жвалевського та Ігоря Митька, легендарного фільму «Star Wars» - короткометражка «Star Wars: Revelations» тощо. І нічого поганого в тому, щоб навчити цій майстерності школярів – немає. Але мають бути певні правила. Їх управління освіти також визначило. Тож, пропонуючи школярам створити фанфік, треба:

- розповісти про фанфік як жанр масової літератури;

- ознайомити з одним-двома зразками таких творчих робіт, написаних за знайомим їм твором української або світової літератури;

- пояснити, який творчий прийом вони можуть застосувати, почавши із найпростіших: лист герою твору або письменнику; зустріч і розмова із персонажем твору в наші дні;

- розповідь про те, що могло статися з героями твору через багато років та ін.;

-  чітко визначити обсяг письмової роботи та термін її виконання.

Ще вчителям радять вивчити «фанфіковий» сленг. І додають короткий словник: пейринг - сюжетний поворот; бета - особа,  яка виправляє в тексті фанфіка змістові (для чого необхідно добре знати канон), орфографічні, лексичні та інші помилки; бетити - редагувати фанфіки; си́квел - фанфік, який за сюжетом є продовженням художнього твору; приквел - фанфік, описані в якому події відбуваються раніше за ті, про які йдеться у творі-каноні.

 

 

Теги: Київ , школи