Художник покрив Шевченка феньками і татушками

Галина Танай
29 січня 2013р. 17:13

Художник покрив Шевченка феньками і татушками

Браслети, смугасті "кенгурушки" і грайливі татуювання - 20 видатних людей України набувають нових рис. Такими несподіваними і дуже "живими" їх побачив львів'янин Михайло Присташ.  В його колекції вже є оновлені Тарас Шевченко, Микола Гоголь та Іван Франко, а найближчим часом з'являться Грушевський і Леся Українка. Якби такі портрети були в підручниках з історії, школярі гортали б їх набагато веселіше.

З вибором знаменитих співвітчизників Присташ не мудрував - узяв їх з рейтингу "Великі українці", який робив телеканал "Інтер" у 2007-2008. Сотню знаменитостей шляхом голосування обирали глядачі, і за перше місце змагались Ярослав Мудрий - який і очолив рейтинг - та Степан Бандера. Як розповів львівський художник, його проект не має жодної політичної чи патріотичної мети: Михайло захотів зробити видатних діячів більш стильними і сучасними. Тому Гоголя він одяг у смугасту кенгурушку, у революціонера Франка з'явились біцепси, червона хустинка й розкішна люлька, а на животі Шевченка - Катерина з однойменної поеми.


 

Всі ці деталі допомагають одразу відгадати знаменитого українця, навіть якщо не знаєш його обличчя. Своїх героїв Присташ малює тушшю і пером, потім обробляє у графічному редакторі. 


 

Найближчим часом художник представить несподіваного  Михайла Грушевського. Трохи пізніше колекцію знаменитих українців поповнять Леся Українка, гетьман Богдан Хмельницький,  Ярослав Мудрий та Степан Бандера.

 

 

Теги: Присташ , 100 видатних українців , Гоголь , Київ