Вбивці Гонгадзе дали довічне

Олесь Лук'яненко
29 січня 2013р. 19:36

Вбивці Гонгадзе дали довічне

Трійка суддів Печерського райсуду Києва на чолі з Андрієм Мельником засудила колишнього начальника розшуку МВС Олексія Пукача до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, повідомляє "Українська Правда".

Слідство встановило, що він вбив журналіста за вказівкою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Після оголошення вироку, головуючий в трійці суддя Мельник запитав у Пукача, чи погоджується він з вироком, на що Пукач відповів: "Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин". У 2001 році прокуратура публічно заявила про необхідність допитати Кравченка. У день допиту його знайшли мертвим з двома пострілами в голову. Офіційна версія – самогубство. Юрій Луценко заявляв, що у передсмертній записці загиблий писав про непричетність до вбивства журналіста та про те, що він став жертвою політичних інтриг екс-президента Леоніда Кучми. Вбивство разом з Пукачем скоїли  три колишніх міліціонера, яких засудили ще у 2008 році. Вони отримали від 12 до 13 років позбавлення волі.

Суд позбавив Пукача звання генерала та присудив компенсацію 500 тисяч гривень Мирославі Гонгадзе та 100 тисяч гривень Олексію Подольському. У свідченнях з вироку йдеться про те, як Гонгадзе був захоплений 17 вересня 2000 року на бульварі Лесі Українки та вивезений за межі Києва. Пукач наказав "їхати до діда", свого тестя, де вони з співучасниками його задушили паском. Після вбивства, злочинці на чолі з Пукачем викинули його телефон та сумку у різних місцях у Дніпро, повечеряли в ресторані, випили пляшку горілки, наостанок Пукач наказав спільникам "забути, чим вони займались останні 2 дні".

 

Теги: пукач , Київ , вбивство , Гонгадзе