Україна за свободою слова ледь випередила Гондурас

Олесь Лук'яненко
30 січня 2013р. 11:28

Україна за рівнем свободи слова опинилася між Алжиром та Гондурасом, ми зайняли 126 позицію з 179 країн Світу. Про це повідомляють правозахисники «Репортерів без кордонів».

За рік наша країна опустилася на 10 позначок порівняно з 2012 роком. «Цей рік став найгіршим роком для України у сфері свободи слова, починаючи з часів Помаранчевої революції - різко зросла кількість фізичних нападів, та з`явилися факти, які свідчать про політичну цензуру», - заявив Йохан Бір, керівник Європейського Бюро  організації. 

За словами Оксани Романюк, представника Репортерів без кордонів в Україні, у 2012 було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів за останні 10 років. Зокрема, кількість випадків фізичної агресії у 2012 зросла майже у три рази порівняно з попереднім роком. Білорусь піднялася на 11 позиції й посіла 157 місце після минулорічного падіння, пов'язаного з масовими арештами журналістів та переслідуваннями під час президентських виборів.  Росія опустилась ще на 6 позицій і зайняла 148 місце. Молдова посіла у рейтингу 55 місце, а Польща 22. Ще одна наша сусідка Угорщина втратила аж 16 позицій, посівши 56 місце.

 

Теги: Київ , Україна , Репортери без кордонів , свобода слова