Бродський просить зберегти Держпідприємництва

Єгор Соболєв
6 січня 2011р. 14:14

Михайло Бродський, голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, написав Віктору Януковичу листа з проханням зберегти свою організацію як окрему структуру.

У грудні президент вирішив об`єднати половину державних органів. За цим рішенням, Держкомпідприємництва має стати частиною Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

В інтерв`ю "Свідомо" Бродський пояснив -  Держкомпідприємництва був створений як контролюючий орган - щоб  не допускати рішення органів влади, якщо вони обмежують свободу бізнесу. Закон зобов`язує всі органи влади до прийняття рішень погоджувати їх з комітетом.

"Як можна займатися цим в складі Мінекономіки, якщо його рішення теж треба перевіряти?", - зауважив голова Держкомпідприємництва.

В день ліквідації Держкомпідприємництва якраз не погодив проект Мінекономіки про нагляд за арбітражними керуючими.

Бродський сказав, що виклав свою думку міністру економічного розвитку та торгівлі Андрію Клюєву.

За його словами, саме Клюєв вчора домігся ухвалення урядом постанови про те, що всі державні підприємства, які надають платні послуги, мають відкрити рахунки в Держказначействі. Цю ідею готував Держкомпідприємництва з метою обмежити тіньові заробітки органів влади.

"Клюєв подзвонив, привітав і сказав - на наступному тижні формалізуємо питання по комітету", - сказав Бродський.

Він додав, що може піти з влади якщо нагляд за тим, щоб влада не обмежувала бізнес, не буде самостійним.

За часи керування комітетом Бродським він підготував вже ухвалені закони про зменшення кількості ліцензій та можливості реєструвати нові підприємства в електронний спосіб.

Ще уряд схвалив і запропонував парламенту проект закону, який пропонує штрафувати та звільняти чиновників, якщо ті затягуватимуть з видачею дозвільних документів для підприємців.

Також Бродський пропонує скасувати обов`язковість для підприємців печаток та сотень бланків суворої звітності.

Бродський був і одним з розробників Податкового кодексу, який обмежує можливості не платити податки, але не повністю закриває податкові діри для великого бізнесу та не зобов`язує посадовців декларувати свої витрати.