Померлий на сцені актор не хотів лікувати серце

Галина Танай
30 січня 2013р. 14:36

Померлий на сцені актор не хотів лікувати серце

Його називають людиною з величезним серцем - і це серце не витримало, спинившись просто на сцені рідного театру. У вівторок, 29 січня, пішов з життя актор Олександр Бондаренко, якого знають за блискучими виставами "Сірано де Бержерак" і "1000 і 1 пристрасть, або дрібниці життя" та за ролями у фільмах "Сад Гетсиманський", "Циганка Аза", "За двома зайцями", "Повернення Мухтара-7". Йому було всього 52. Величезний, неймовірно добрий і світлий - таким згадують одного з найбільш київських акторів Києва.

Кадр з фільму
Кадр з фільму "Циганка Аза", 1987

Олександр Бондаренко народився 1960 року в Києві. В 22 закінчив університет Карпенка-Карого і прийшов у театр Лесі Українки, який подарував йому тридцять років улюбленої роботи і звання заслуженого артиста України. Бондаренко чудово грав на гітарі, співав - у нього був тенор неймовірної краси. Близькі Олександра досі не можуть повірити, що люблячого чоловіка, прекрасного друга і неймовірної доброти людини вже немає на світі. "Свідомо" поспілкувалося зі знайомими Олександра Бондаренка - щоб запам'ятати цього чудового актора живим.

Своїми спогадами поділився його однокурсник Андрій Безщасний. Зараз він соліст Празької та  Вільнюської опери, а кіномани знають його за фільмом «Місія нездійсненна-4»: Безщасний зіграв разом із голлівудською зіркою Томом Крузом.

Андрій Безщасний
Андрій Безщасний

 - З Сашею ми навчались на паралельному курсі у Карпенка-Карого. І, напевно, з усіх людей, з ким я навчався, він мені був найближчий. Пам’ятаю, на кожній перерві при ньому була гітара, і ми разом співали пісню з «Невловимих месників». Ми взагалі постійно співали на різних вечорах, святах, капусниках. І коли у 2005 був 80-річний ювілей  актора  Миколи Рушковського, ми з Сашею знову вдвох співали нашу пісню. А проблеми з серцем у нього справді були –я сам переніс інфаркт, знаю, що це таке, і Сашу з цього приводу тормошив. В нього була дуже сильна задишка. Я це побачив і почав його «діставати»: так не можна, старий, це ж не жарти, треба проходити обстеження, постійно навідуватись до лікаря. А він все відмахувався,  пив якісь таблетки – власне, як усі ми робимо. Саша був величезний – і в нього було величезне серце. Я пам’ятаю його пухнастим і страшенно добрим. І завжди згадуватиму з такою особливою дружньою чоловічою ніжністю.

Тімур Ібраїмов – однокурсник Олександра. Актор, активіст громадської ініціативи «Збережи старий Київ».

Тімур Ібраїмов
Тімур Ібраїмов

 - Ми з Сашею також навчались на паралельних курсах. Надзвичайно добра людина. Він прекрасно співав і грав на гітарі, і в театрі це нам пару разів допомагало прохарчуватись.  Пам’ятаю, в театрі Лесі Українки йшла чудова вистава за Островським,  де ми з Сашею зображали якихось ряджених у рванні, типу скоморохів. Саша мав при цьому грати на гітарі, я – на балалайці. От тільки на балалайці я аж ніяк не грав, і Саша це мені показував на пальцях – ну приблизно як вчити зайця грати на барабані. Ми зустрічались десь за годину до вистави – налаштувати балалайку і так далі. Зустрілись – грошей нема, а жерти хочеться. Перевдягнулись, налаштували інструмент,  і тут побачили першу жертву. Не втримались, затиснули в куток, зіграли – і за десять хвилин заробили не тільки на поїсти, а й на сигарету. Отак разом бешкетували.

Анна Сирбу – акторка театру Лесі Українки. Зіграла головну роль у першій українській еротичній драмі «Німфо».

Анна Сирбу
Анна Сирбу

В мене абсолютно нема відчуття, що він помер. Саша згадується мені великою дитиною. Він дуже любив молодь – пам’ятаю, ми познайомились чотири роки тому, коли я була ще зовсім молоденька акторка. Грали разом у виставі «Сірано де Бержерак», і працювати з ним було саме задоволення. Він грав Монфлері, і в одній зі сцен за роллю бавився – просто бавився, як мала дитина. І от я сиділа, і дивилась на це відкривши рота – це було неймовірно захопливо. Він і справді був вічною дитиною – великий, теплий і  добрий.

Олександр Бондаренко повторив долю знаменитого російського актора Андрія Миронова - у 1987 його так само не змогли врятувати від серцевого нападу, що стався просто на сцені. В театрі Лесі Українки досі продають квитки на вистави з Олександром Бондаренком - його замінять інші актори. Хоча, звісно, це неможливо. Коли відбудеться прощання з актором, поки що невідомо.

Теги: Київ , Бондаренко , Ібраїмов , Безщасний , Сирбу