Калєтнік знайшов "особливі" кімнати для школярів

Максим Опанасенко
31 січня 2013р. 12:20

Віце-спікер Верховної Ради, комуніст Ігор Калєтнік продовжує "наїзд" на тестування в школах. Цього разу в інтерв'ю "Комсомольській правді" він заявив про існування "спеціальних кімнат" для "спеціальних абітурієнтів". 

"Назвати оцінювання вільним від корупції, на жаль, не можна. Звідки беруться особливі кімнати для тестування в особливих випадках для особливих випускників? А лояльне ставлення інструкторів до зловживань учасників ЗНО? А те, що такі випадки не поодинокі, демонструють і соціологічні дані", - заявив Калєтнік. Звідки у нардепа така інформація - невідомо. Дісталося і Українському центру оцінювання якості освіти, котре займається тестуванням. Комуніст переконаний - Центр просто з'їдає український бюджет: "Там вже заявили, що через збільшення кількості випускників у 2013 році для проведення ЗНО не вистачає близько 40 мільйонів гривень - це на додаток до 113 мільйонів, що вже закладені до бюджету. До того ж ставиться питання про збільшення зарплати працівникам центру. А ще просять виділити 17,5 мільйонів на завершення будівництва окремого приміщення...".

Критикувати тести Калєтнік почав на початку січня. Тоді він заявив, що хоче скасувати ЗНО і повернути країну до вступних іспитів.

Для довідки. Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.

Теги: Київ , освіта , ЗНО