Доробили третій вихід зі станції "Голосіївська"

Наталія Курило
6 січня 2011р. 15:39

В переддень Різдва, 6 січня відкрили третій вихід із станції "Голосіївська" Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену, який дозволить по підземному пішохідному переходу подолати проспект 40-річчя Жовтня.

Про це "Свідомо" повідомила прес-служба мерії.

Перехід дозволить збільшити пропускну спроможність Голосіївській площі та не буде заважати руху автотранспорту по проспекту.

Для людей з обмеженими фізичними можливостями передбачено пандуси та ліфти. З рівня землі до переходу можна потрапити через відповідні портали.

Перехід оформлено у тому ж стилі, що й станцію метрополітену.

Щодоби станція "Голосіївська" працює з 05.50 – 00.02.

"Голосіївську" разом з "Васильківською" та "Деміївською" для пасажирів відкрили 15 грудня минулого року.

У листопаді президент Віктор Янукович вже відкривав ці станції. Все пройшло офіційно, але тоді людей не пустили, потяги курсували пусті - випробували тунелі.

Метро в бік Теремків передбачав ще генеральний план Києва 1986 року. Але через несприятливі геологічні умови далі станції "Либідської" метробудівці не просунулись.

Почати будівництво 2002 року вирішив тодішній мер Києва Олександр Омельченко. Але реально воно почалося 2005-го. На той час вже витратили 1,3 млрд. гривень.

В 2008 році будівництво зупинилося через нестачу фінансування.

"Будівництво зупинилося через те, що замовник будівництва, тобто міська адміністрація не виділяла кошти", - пояснив начальник метрополітену Володимир Федоренко, який сам прийшов на цю посаду у жовтні.

У 2009 році Кабмін забрав 10 млн. з 200-мільйонного бюджету добудови Куренівсько-Червоноармійської лінії і направив на добудову Меморіалу голодомору.

Будівництво відновилося з приходом нової влади. У травні "Київметробуд" отримав 50 млн. гривень.

В метрополітені говорять, що за весь час, на будівництво трьох станцій витратили 1,8 млрд. гривень.