В мерії обіцяють бурити Гостинний "з наглядом"

Олесь Лук'яненко
1 лютого 2013р. 8:55

В мерії обіцяють бурити Гостинний "з наглядом"

В мерії запевняють, проводити земельні роботи у Гостинному дворі будуть, але під наглядом археологів, повідомляє газета «Хрещатик».

Чиновник з управління охорони культурної спадщини в мерії Яків Діхтяр запевняє, незабаром укладуть договір на здійснення археологічного нагляду і отримають дозвіл Мінкультури. В мерії запевняють, що деревина, яку знайшли під час буріння – засипка 80-х років і ніякої історичної цінності немає. Діхтяр каже, що на 1- 1,5 метра від фундаменту бурити безпечно, а от в центральній частині культурний шар міг зберегтися.

У четвер, 31 січня, під час буріння  будівельники натрапили на деревину. На думку археологів, під пам'яткою знаходяться "законсервовані" історичні будівлі ІХ-Х століття. Навесні Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на культурний сквот.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , мерія