А.Шлапак: Ми не готові до диверсифікації тарифів

Користувача видалено
1 лютого 2013р. 13:24

Система диверсифікації тарифів, яку пропонує влада при їх піднятті, не вбереже більшість сімей від значного фінансового удару. В цьому переконана Голова гуманітарної Комісії Київради, лідер «Соціальної справедливості» Алла Шлапак.

Політик вважає, що уряду не вдасться підняти тарифи «лише для багатих», а відтак тисячі українських родин вже найближчим часом відчують суттєве погіршення свого фінансового становища і зниження платоспроможності. «Люди ще не оговталися від кризи 2008-го, а тепер їм знову доведеться економити на найнеобхіднішому. Очевидно, що за зростанням комунальних тарифів, неминуче відбудеться й зростання цін на інші послуги і товари», - говорить Алла Шлапак.

За її словами, діюча система надання субсидій є неефективною і не забезпечує необхідного соціального захисту. «Влада намагається заспокоїти народ, мовляв, тарифи зростуть не для всіх, а кому дуже сутужно – то держава допоможе. Насправді ж отримання субсидій для оплати комунальних послуг доступне дуже обмеженому колу громадян, і ця система надміру бюрократизована. Наприклад, пенсіонери, яким хоч трохи допомагають діти, права на субсидію не мають. Сьогодні люди змушені виживати – більшість працюють, але неофіційно, хоча статки їх можуть бути дуже малими, відповідно таким родинам також годі й сподіватися на допомогу держави в оплаті за компослуги», - зауважує Алла Шлапак.

Тому на переконання політика, піднімаючи тарифи для населення, влада одночасно повинна і спростити систему надання субсидій, а також оптимізувати програму із встановлення лічильників. «Встановлення лічильників дозволяє суттєво зекономити на витратах за споживання послуг. Але для людей вони виходять «золотими», враховуючи вартість та хабарі, які доводиться заплатити чиновникам, щоб стати учасником програми», - зазначає депутат.

Разом із тим, Алла Шлапак підкреслює, що навіть ці соціально-спрямовані заходи будуть не повними, якщо держава не перегляне свої відносини з надавачами відповідних комунальних послуг.

«До прикладу, у столиці вперше за всі роки «Київенерго» заплатило місту за користування комунальними мережами, а це близько 230 млн.грн.. І подібна ситуація по всій Україні – приватні компанії задарма користуються міськими мережами, отримують надприбутки, а в цей час люди платять великі кошти за низьку якість послуг, а влада ламає голову, як наповнити бюджет, щоб допомогти цим же людям. Виходить замкнене коло, яке потрібно терміново розірвати», - наголошує депутат.