У четвер студенти знову вийдуть за свої стипендії

Максим Опанасенко
2 лютого 2013р. 11:05

У четвер студенти знову вийдуть за свої стипендії

У четвер студенти і громадські активісти прийдуть під стіни Кабміну - на черговий протест проти законопроекту "Про вищу освіту". 

Вони вимагатимуть не чіпати студентські стипендії, вартість навчання для студентів контрактників, не повертати вступні іспити при вступі до університету і не зменшувати кількість безкоштовних місць в навчальних закладах. Все це, за думкою організаторів - громадянського руху "Відсіч" - прописано в законопроекті "Про вищу освіту", котрий внесли до Ради регіонали Микола Сорока, Сергій Ківалов і комуніст Ігор Калєтнік. Акція стартує о 13:00 на Грушевського, 12/2.

Студентські протести проти різних варіацій законопроектів "Про вищу освіту" почалися два роки тому. Тоді Міністерство освіти вирішило внести до парламенту документ, котрий суттєво обмежував студентів і ректорів вишів в правах. У січні 2012-го студентам вдалося вплинути на Уряд - прем'єр-міністр Микола Азаров провів ряд зустрічей зі студентськими активістами і доручив їм, разом з групою ректорів, науковців і чиновників розробити свій варіант законопроекту. Такий документ був готовий до весни 2012-го і врахував всі студентські вимоги. Через невдоволення Міністерства освіти, законопроект так і внесли до Ради. Натомість, у новообраному парламенті з'явився ряд "клонів" - від різних політичних сил - і без врахування студентських інтересів.

 

Теги: Київ , освіта