Тепер можна стати благодійником «по-нобелівські»

Олесь Лук'яненко
4 лютого 2013р. 13:32

Відтепер можна створити благодійну установу за заповітом, як наприклад Фонд Нобеля. 3 лютого набув чинності новий закон, який регулює благодійну діяльність.

Закон авторства депутатів минулого скликання від Партії регіонів Юлії Левочкіної, Олександра Фельдмана, Олега Зарубінський та від «НУ-НС» Лесі Оробець, президент підписав 29 січня. Керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба стверджує, що закон спрощує реєстрацію благодійних організацій. Їх тепер можна буде зареєструвати у держреєстратора за 3 дні, а не від 3 до 6 місяців, як це було раніше. Благодійникам відтепер легше відслідковувати використання коштів – вимоги щодо звітності зросли, а в разі розтрати грошей тепер можна вимагати їхнього повернення. 

Також почали діяти благодійні сервітути, які дозволяють віддати у публічне користування свій будинок або пам’ятку архітектури, встановивши режим відвідування. Ще одна новинка «ендавменти» – фірми та кампанії відтепер можуть віддати на благодійність відсотки від своїх капіталів.

 

Теги: Київ , благодійність , закон , Рада