ДахаБраха їде вражати німців на Берлінале

Галина Танай
4 лютого 2013р. 14:52

ДахаБраха їде вражати німців на Берлінале

Хоч Україна і не ввійшла до конкурсної програми Берлінського фестивалю, кіношники все одно знайшли чим вразити добропорядних німців. Крім презентації українських кіноцікавинок 2012-2013, у кінотеатрі Babylon покажуть легендарний  фільм Олександра Довженка «Земля» – в супроводі етнохаус-гурту ДахаБраха. Про те, чим вражатиме Україна на Берлінале, розповів президент фестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.

Розповідь про плани «походу на Берлін» далась Халпахчі нелегко: він відчайдушно плутав прізвища, забув вимкнути звук на телефоні й наостанок розлив на коліна пляшку мінералки. Зате новини у президента «Молодості» виявились приємними: українці на Берлінале точно не лишаться непоміченими. Однією з родзинок фесту стане показ Довженківської «Землі» в супроводі ДахиБрахи. Вперше дует цього фільму й музичного дітища режисера Влада Троїцького показали влітку 2012, на Одеському кінофесті. Дійство виявилось настільки вражаючим, що його вирішили повторити на Берлінале.

Крім «Землі», на фесті покажуть ще 14 фільмів з української класики: цілих два роки  їх реставрували, і тепер Європа зможе оцінити шедеври Дзиги Вертова, Параджанова, Іллєнка й Кіри Муратової.  Покажуть і найгучніші новинки від «Української нової хвилі» та «Не менше 50 кг»  режисерки Марини Артеменко. Також наші кіношники поінтригують німців трейлерами фільмів 2012-2013: серед них і «Параджанов», який називають однією з найочікуваніших кіно подій року.

Берлінале – один з найпрестижніших кінофестивалів у світі, що триває з 7 по 15 лютого. України на цей раз в конкурсній програмі немає, зате одного з наших режисерів відібрали для участі у знаменитій творчій Berlinale Talent Campus. Дмитро Сухолиткий-Собчук повезе в Німеччину свій новий фільм "Красна Маланка" - яскраву й самобутню документалку про те, як святкують Маланку румуни Буковини.

 

Теги: Київ , Халпахчі , Берлінале , ДахаБраха , Красна Маланка