Учнів просять "закривати вуха" на сварки політиків

Максим Опанасенко
4 лютого 2013р. 15:56

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти просить школярів і їхніх батьків не звертати уваги на заяви політиків про шкільне тестування. 

"У зв’язку з заявами окремих високопосадовців щодо сумнівів у ефективності ЗНО заявляємо, що у 2013 році зберігається порядок вступу до ВНЗ, який діяв в Україні попередні п’ять років" - йдеться в повідомленні. "Тестувальники" додають - вони гарантують об'єктивне та чесне оцінювання абітурієнтських знань.

На початку січня нардеп-комуніст Ігор Калєтнік почав почав критикувати систему ЗНО. Тоді він заявив, що хоче скасувати ЗНО і повернути країну до вступних іспитів. За кілька тижнів додав - тестування не об'єктивне, існують "спеціальні кімнати для спеціальних вступників", а сам Український центр оцінювання якості освіти - це бездонна бюджетна діра. На що Центр відповів - ніяких кімнат немає, тестування завжди справедливе, а Центру виділяють дуже незначні кошти з бюджету.

Для довідки. Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.

Теги: Київ , освіта