Культурою України тепер керує людина з КМДА

Галина Танай
5 лютого 2013р. 13:42

Культурою України тепер керує людина з КМДА

Не минуло й сорок три дні, а осиротіле Міністерство культури нарешті отримало нового керівника. Ним президент Янукович призначив Леоніда Новохатька. До цього він був заступником голови Київської міської адміністрації Олександра Попова - займався питаннями культури й гуманітарної сфери. Ім'я Новохатька пов'язують зі скандальними забудовами в історичному центрі столиці - саме він підписав дозвіл на зведення житлового будинку на території Олександрівської лікарні.

Заступником Попова Новохатько був з червня 2010. До цього встиг попрацювати першим заступником директора "Укрінформу" та завідувачем кафедри у Михайла Поплавського, в Національному університеті культури і мистецтв. З 1996 по 2005 Новохатько був першим заступником міністра культури й мистецтва Юрія Богацького. І саме Новохатько підписав  дозвіл на будівництво житлового будинку в п'яти метрах від могили й пам'ятника академіка Богомольця, що на території Олександрівської лікарні. КМДА не давала дозвіл на цю забудову - її замінило підписане Новохатьком рішення Мінкульту. На офіційні запити Міністерство відповіло, що ніколи не підписувало такого дозволу. У грудні 2010 загадковий дозвіл знайшовся. І на його підставі суддя Вищого господарчого суду Станіслав Мірошниченко скасував попереднє рішення - що й розв'язало руки забудовникам.

Призначення нового міністра культури чекали ще з 24 грудня 2012 - саме тоді Янукович звільнив з цієї посади Михайла Кулиняка. "Безголовим" Мінкульт був 42 дні.

Теги: Кулиняк , Мінкульт , Новохатько , Київ