Киянка фрістайлить по тканині віршами

Галина Танай
6 лютого 2013р. 11:33

Киянка фрістайлить по тканині віршами

Якщо вас ще у школі кидало в дрож від рушників з вишитими рядками Франка чи Шевченка -  киянка Вікторія Черняхівська це виправить. Художниця працює над проектом "Тканина віршів": вишиває ілюстрації тридцяти віршів молодих поетів. Робить вона це швацькою машинкою, але в незвичний спосіб - англійці таке називають "freestyle machine embroidery".

Здавалось би, Вікторія вже перепробувала вже все, що можна робити руками: вона пише картини, виготовляє всілякі іграшки - від коркових зайців до валяних ведмедиків, в'яже, робить колажі з паперу. Останнім часом художниця зацікавилась вишиванням. Особливо любить працювати машинкою - але це не звична "ширпотребна" вишивка, якою прикрашають сувенірні футболки на Андріївському. Вікторія підкладає тканину під голку - і починає крутити її, як підкаже уява. Часом до цього додається бісер та інші підручні матеріали. В результаті виходить таке:


 

Тепер Черняхівська, яка ще й поетка, задумала проект "Тканина віршів". Ідея така: Віка збирає вірші, які їй надсилають молоді поети, і вибирає з них тридцять наймиліших її серцю. Головні умови - вірші мають бути українською, римовані і про кохання. Потім майстриня вишиє їх на тканині - і кожна вишивка буде своєрідною ілюстрацією. Працюватиме машинкою, потім додатково прикрасить ручною вишивкою. Цю незвичну збірку Віка презентує 21 березня - на Всесвітній день поезії.

Деякі витвори Віка вдосконалює просто на ходу
Деякі витвори Віка вдосконалює просто на ходу
 

Як розказала Вікторія, вона вирішила вбити кількох зайців: спробувати щось нове, привернути увагу до підзабутих римованих віршів - і зайнятись самодисципліною, бо ж такий проект вимагає роботи кожного дня. "Я не вмію бути сама собі злим начальником, але ж треба себе змусити!" - сміється майстриня. І жартує: досить піарити саму себе, треба й інших. Хоча і не уявляє, як вона зможе відмовити комусь з авторів. Але зізнається: хоча тексти їй надсилатимуть до 15 лютого, у неї вже з'явилась парочка улюбленців. Тож щасливчикам, чиї вірші візьметься вишивати Черняхівська, пощастить: раніше на тканині увічнювали хіба цитати класиків. Результат побачимо 21 березня.

 

 

Теги: Тканина віршів , Черняхівська , Київ