Ради фестів кіношників роздягли на гроші Ахметова

Галина Танай
6 лютого 2013р. 14:31

Ради фестів кіношників роздягли на гроші Ахметова

Бути відвертим і не соромитись піаритися - саме так наші режисери вирішили почати наступ на світове кіно. Українські кіношники створили нову спільноту Vidverti, яка допоможе режисерам брати участь у фестах і навчить просувати свої фільми. Глядачам від цього суцільна користь: Vidverti випускають два DVD  з найкращими короткометражками, які зараз можна побачити хіба що в кінотеатрах. . 

До спільноти Vidverti приєднались режисери Оксана й Марина Артеменко, сценаристка Марися Нікітюк, режисер Руслан Батицький та актори театру "Дах" Руслана Хазіпова і Дмитро Ярошенко. Заради промо-ролика їм довелось роздягнутися. Але, як кажуть засновники спільноти, один із секретів успіху - це бути відкритим і чесним. Тому кіношники не вагались: заради мистецтва і не таке зробиш.

Тепер на сайті проекту  Vidverti режисери зможуть одним кліком надсилати свій фільм одразу на кілька фестів. Крім того, їх спеціально навчатимуть просувати своє кіно. А найближчим часом вийде два DVD  з найкращими короткометражками від молодих режисерів - по 5-6 фільмів на кожному. Такі збірники дуже корисні тим, що в такому форматі нашим фільмам набагато простіше потрапити на міжнародні фести: адже роботи, зібрані на одному диску, точно не пройдуть повз журі. А глядачі зможуть купити ці  DVD для домашньої колекції. Перший диск збірника вийде 30 березня. 

Гроші на проект Vidverti дає фонд Ріната Ахметова "Розвиток України". Цього року фонд зробив кіно пріорітетним напрямком - саме на нього планують виділяти найбільше коштів. Сайт проекту  Vidverti ще на стадії розробки - дізнатись про нього більше зараз можна на Facebook.

Теги: Ярошенко , Нікітюк , Vidverti , Київ , Хазіпова