В кіно - "Знедолені"зі стриженою Енн Гетевей

Галина Танай
7 лютого 2013р. 11:24

В кіно - "Знедолені"зі стриженою Енн Гетевей

Імпозантний Х'ю Джекман героїчно співає в морозних Альпах. Бліда красуня Енн Хетевей плаче від ганьби і ріже розкішні коси. На елеґантних бульварах Парижу ростуть барикади, і по Франції котиться криваве колесо революції. У кінотеатрах прем'єра "Знедолених" - грандіозної екранізації романа Віктора Гюго, що претендує на вісім "Оскарів".

 Британський режисер Том Гупер ризикнув і зняв "Знедолених" у формі мюзикла - хоча мюзикли і звикли вважати легким розважальним кіно. Проте Гуперу вдалося неймовірне: проспівана історія  зберегла всю серйозність і красу культового роману Гюго. Власне, британець не став першопрохідцем: свій фільм він зняв за мотивами мюзиклу 1980 року, а ця легендарна постановка Клода-Мішеля Шонберга та Алена Бубліля стала одним з найуспішніших мюзиклів світу. Але екранізувати цей шедевр було більше ніж сміливо. Проте Гупер ризикнув - і не прогадав, що й підтверджують три Золоті Глобуси, дев'ять номінацій на BAFTA і вісім - на Оскар. Історія колишнього каторжника Вальжана, що зав'язав з криміналом, але не може втекти від власного минулого, отримала нове звучання.

Енн Гетевей у ролі знедоленої робітниці Фантіни
Енн Гетевей у ролі знедоленої робітниці Фантіни

Акторам  довелось нелегко - більше 40 пісень із класичного мюзиклу вони заспівали вживу. Ніяких попередніх записів у студії й відкривання рота під час зйомок - голоси записували прямо на майданчику, під акомпанемент фортепіано, що грало в акторів у навушниках. Потім фахівці зі спецефектів добряче помучились, прибираючи навушники з кадру. Але вийшло вражаюче - наче пісні героїв народжуються просто на вулицях, під час карколомних подій у Парижі. В одній зі сцен Х'ю Джекмену довелося співати в Альпах, в мороз і вітер. Може, тому "Знедолені" й виглядають такими справжніми.

Том Гупер зібрав на майданчику самих зірок: Х'ю Джекмен, Рассел Кроу, Енн Гетевей, Аманда Сейфрід, а також дружина знаменитого режисера Тіма Бартона - Гелена Бонем-Картер: от чий досвід співів у чоловікових мюзиклах був просто незамінним. До речі, Джекмену і Гетевей фільм уже приніс нагороди за найкращі ролі. Окремої відзнаки варті й спецефекти: "Знедолені" ними буквально нафаршировані, але все виглядає настільки природно, що не всякий глядач помітить у фільмі досвідчену руку комп'ютерника.

Французька революція по-Гуперівськи
Французька революція по-Гуперівськи

Бюджет "Знедолених" склав $60 мільйонів. При цьому фільм уже встиг зібрати в прокаті 250. Тож найамбітніший проект Гупера виявився цілком успішним і в комерційному плані.

Теги: Київ , Знедолені , Гупер , Джекман , Гетевей