Студенти звинуватили Азарова в "кіділові"

Максим Опанасенко
7 лютого 2013р. 15:21

Студенти звинуватили Азарова в "кіділові"

Дві сотні студентів і активістів молодіжних громадських організацій прийшли під будівлю Кабміну аби висловитися проти урядових обманів студентів із законопроектами щодо вищої освіти.

Вони влаштували ціле театралізоване дійство. Прем’єр-міністр «Азаров» з величезним вухом, котре чує все і кожного, обіцяє студентам прекрасний закон «Про вищу освіту» і навіть доручає їм самим написати цей документ. Але раптом з’являється міністр освіти «Табачник», котрий нашіптує у велетенське вухо «Азарова» свою правду – мовляв, давай зіграємо зі студентами в наперстки і підмінимо їхній законопроект на наш, «регіональний».


 
Для чиновників ця маніпуляція виявляється фатальною – студенти голосно висміяли політиків, проскандували «Азіров – кіділов», «Азарову освіта, як мертвому кобіта» і «Свобода, рівність, студентська солідарність».А у фіналі взагалі накрили прем’єра і його підлеглого велетенським баннером зі словами «Проти деградації освіти».


Під кінець акції розпалені азартом студенти почали закидати міліцейський кордон, що загородив усі підходи до входів в будинок Уряду, олівцями і паперовими стаканчиками із зображенням Миколи Яновича – символами багаторічної студентської кампанії.

Аби чути студентів, урядовці відкрили вікна
Аби чути студентів, урядовці відкрили вікна

Молодь пробула під Кабміном майже годину і пообіцяла повернутися – за місяць, коли мають відбутися парламентські слухання щодо освіти в країні.
Присвячена законопроектам «Про вищу освіту» акція – перша за останні 13 місяців. Старт цієї кампанії відбувся більше двох років тому. Тоді Міністерство освіти розробило новий законопроект «Про вищу освіту», котрий суттєво звужував права як самих студентів, так і викладачів. У січні 2012-го прем’єр-міністр Микола Азаров, відреагувавши на масові акції протесту, доручив групі студентів, ректорів, науковців і чиновників самим розробити проект, котрий би їх задовольняв. За місяць документ був готовий. Але досі від до Ради не потрапив. Натомість,  новообрана Верховна Рада зареєструвала вже декілька інших схожих проектів – один спільний від опозиційних партій, інший, майже ідентичний тому, проти котрого протестували студенти – від Партії регіонів і Компартії. 

 

Теги: Київ , студенти , освіта