Опозиція пропонує Раді як звільнити Януковича

Маша Землянська
8 лютого 2013р. 19:18

Опозиція пропонує Раді як звільнити Януковича

Арсеній Яценюк від «Батьківщини», Віталій Кличко від УДАРу та Олег Тягнибок зі «Свободи» пропонують Верховній Раді нові правила імпічменту президента.

Якщо їхню ідею підтримають колеги, для щоб почати відставку чиновника з очолюваної ним посади достатньо буде п’ятої частини голосів Ради – тобто 90 депутатів. Проте для завершення – знадобиться більшість – 226 голосів. Згідно Конституції, президент може бути усунений з поста Верховною Радою в порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. А от за Кримінальним кодексом «державна зрада - умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України».

До речі, опозиціонери пропонують, щоб антикорупційну перевірку можна було починати не тільки щодо президента, але голови Верховної Ради, прем'єра, міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, голови СБУ, генерального прокурора, посадових та службових осіб органів прокуратури, СБУ, митної та податкової служб, народних депутатів, депутатів місцевих рад, професійних суддів, членів Вищої ради юстиції, а також посадових та службових осіб інших органів державної влади.

 

Теги: Київ , опозиція , Верховна Рада , імпічмент , Президент