Вночі палав Гостинний двір

Олесь Лук'яненко
9 лютого 2013р. 10:37

Вночі палав Гостинний двір

Вночі близько другої ночі у Гостинному дворі почалася сильна пожежа. В результаті пожежі пошкоджена велика частина даху, повідомляє МНС.

Пожежу вдалося остаточно ліквідували тільки о  7:30 ранку. Полум’я  розповсюдилось на площу у 200 квадратних метрів. Пожежники боролися з вогнем з покрівлі на дробинах пожежних машин та знизу. «Зараз весь Поділ у диму. Оскільки згорів дах, то треба терміново відселяти бібліотеку та інститут реставрації. Власне, це те, про що мріяв та що конче потребував зараз забудовник», - повідомив захисник Гостинного двору Ігор Луценко на своєму фейсбуці.

Директор фірми «Укрреставрація» Дмитро Ярич нещодавно давав команду будівельникам давити активістів технікою. Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на культурний сквот.

 

Теги: Київ , Гостинний двір