Активіст:міліція не хотіла пожежників у Гостинному

Олесь Лук'яненко
9 лютого 2013р. 13:37

Активіст:міліція не хотіла пожежників у Гостинному

Активісти «Коаліції учасників Помаранчевої революції» заявляють, що міліціонер погрожував та забороняв їм викликати пожежників. Олександр Місюра, за їхніми словами, незважаючи на заборону міліціонера, викликав пожежників.

Приблизно о 2-й ночі, за їхніми словами, активісти почули, як працює в підвальному приміщенні бурова машина забудовника. На прохання припинити роботи будівельники відмовилися, мотивуючи це тим, що мають наказ начальства. . Уважно оглянувши дах Гостинного двору, активісти помітили, що з горища будівлі йде дим. Вони вирішили зателефонувати до пожежної, але працівник міліції почав їм перешкоджати та погрожувати. При цьому він заявив, що це його робота, і щоб активісти не втручалися. Активісти стверджують, що від керівництва пожежних вдалося довідатись, що локальні загорання відбувалися одночасно в трьох місцях. Однак пожежні пояснюють це тим, що при їхній спробі проникнути до горища, поширилось повітря, що і призвело до нових загорянь. Інший захисник Гостинного двору Ігор Луценко у своєму блозі заявив, що пожежних викликав Євген Парфьонов, а також, що внаслідок пожежі згоріли головні перешкоди забудовника.

 Вночі сталася пожежа у Гостинному дворі, в результаті якої було пошкоджено велику частину даху. Громадсько-культурний центр знаходиться зараз на першому поверсі Гостиного двору, другий поверх займає науково-дослідний інститут «УкрНДІпроектреставрація», пожежа ж сталася на третьому поверсі. Директор фірми «Укрреставрація» Дмитро Ярич нещодавно давав команду будівельникам давити активістів технікою. Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , пожежа , КУПР