Суд без Луценка вирішить, чи злочин його арешт

Олесь Лук'яненко
9 лютого 2013р. 16:52

Суд без Луценка вирішить, чи злочин його арешт

Печерський суд у понеділок, 11 лютого, розгляне скаргу на постанову про закриття кримінальної справи за заявою Юрія Луценка про злочин, вчинений працівниками Генпрокуратури та суддями при його арешті. Суддя вирішив не доставляти Луценка з колонії в суд, повідомляє прес-служба «Народної самооборони».

Скаргу розглядатиме слідчий-суддя Віктор Кицюк, за участі прокурора Олександра Шкітова. Із Менської виправної колонії №91 буде відеотрансляція, таким чином Луценко зможе взяти участь у суді. 26 грудня 2012 року захист Луценка направив генпрокурору заяву про злочин, вчинений першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним та слідчим Сергієм Войченком при винесенні постанови про арешт екс-міністра. Луценко також вимагав притягнути до кримінальної відповідальності суддів Печерського райсуду та Апеляційного суду столиці - Марії-Маргарити Пилаєвої, Олександра Беця, Анатолія Кузьміна, Валерія Лашевича, Вікторії Горкавої та Сергія Вовка. За новим Кримінальним процесуальним кодексом захисту екс-прем’єрові не могли відмовити, тому почалося розслідування, і працівники прокуратури не виявили у діях своїх колег та суддів складу злочину.

Луценка заарештували наприкінці грудня 2010-го року. Європейський суд із прав людини визнав його арешт політично вмотивованим. Луценко отримав компенсацію у розмірі 15 000 євро з коштів платників податків за політично-вмотивований арешт. Юрія Луценка засудили за розтрачання коштів на святкування дня міліції та організації стеження при розслідуванні справи про отруєння Ющенка.

 

Теги: Київ , Юрій Луценко , Печерський суд