Азаров наказав не допустити зникнення ліків

Єгор Соболєв
10 лютого 2013р. 11:11

Азаров наказав не допустити зникнення ліків

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив забезпечити збереження в аптеках ліків, які можуть зникнути через необхідність отримати ліцензії на їх ввезення з 1 березня. «Пацієнт повинен прийти до аптеки і купити той препарат, який хоче, який звик бачити на прилавках. Ситуація, коли звичний для людей асортимент ліків може бути скорочений, виключена. В той же час ми не підемо на компроміси у питанні якості та доступності ліків», - заявив Азаров на засіданні з приводу цієї проблеми.

Урядовці пообіцяли, що ліцензії фармацевтичні компанії зараз зможуть отримувати без проблем, а вимоги будуть поетапно збільшуватися до кінця року. "Тому жодних проблем з наявністю ліків не повинно бути", - заявляє уряд.

Згідно нових вимог з 1-го березня іноземні виробники ліків зможуть їх продавати в українських аптеках, тільки якщо матимуть спеціальну ліцензію. Проте не зважаючи на це, не затверджено та не визначено - хто такі документи видаватиме. Азаров доручив негайно розробити ці правила, щоб уряд зміг їх затвердити у середу, 13 лютого. Громадські та пацієнтські організації б'ють на сполох, що за нових правил для продавців ліків, їхні пацієнти ризикують залишитися без необхідних препаратів.

Теги: Київ , ліки