Уряд ледь зводить кінці з кінцями

Олесь Лук'яненко
11 лютого 2013р. 10:43

Уряд ледь зводить кінці з кінцями

Уряд ледь зводить кінці з кінцями – план доходів держбюджету на минулий рік виявився завищеним на 27,93 мільярди гривень, а загальний фонд скарбниці за минулий рік недорахувався 32,65 мільярди. Про це свідчить звіт Міністерства фінансів про виконання зведеного й державного бюджетів у 2012 році, пише «Комерсант Україна».

Темпи зростання доходів бюджету почали падати наприкінці літа. Восени стало зрозуміло, що для виконання бюджету його доходи в кінці року мали б зрости на 60%, чого так і не сталося – доходи зросли на 10% у порівнянні з держбюджетом 2011 року. Через перевищення витрат над доходами ситуація загострилася в грудні. Дефіцит держбюджету виявився рекордним за весь рік – 12,16 мільярдів  гривень, коли восени він не перевищував 9. Через дірку в бюджетному розписі дефіцит скарбниці перевищив плановий рівень на 14,58 мільярдів гривень і склав 53,35 мільярдів. Діри латали випуском держоблігацій, частину яких викупив Нацбанк. Щоб "вчасно профінансувати захищені статті витрат", було використано залишки бюджетних коштів, сформовані на початок минулого року, і проведено запозичення з єдиного казначейського рахунку, говориться у звіті Мінфіну. У зв’язку з цим загальний обсяг коштів державних та інших установ у НБУ впав за рік із 12,68 мільярдів гривень до 1,87 мільярдів гривень, йдеться у звіті НБУ.

При цьому в гривні уряду залишалося лише 0,5 мільярдів гривень – мінімум із серпня 2003 року, випливає з іншого звіту. Критичність цієї цифри підкреслює те, що це сума витрат держави на 12 годин. Про мінімальну суму на рахунках уряду стало відомо лише зі звітів НБУ – Держказначейство вже два місяці не повідомляє суму залишку на на єдиному рахунку.

 

Теги: Київ , фінанси , бюджет