Пацієнтам нагадують про "вєршкі і корєшкі"

Маша Землянська
11 лютого 2013р. 14:31

Пацієнтам нагадують про "вєршкі і корєшкі"

В Державній лікарській службі нагадують: купуйте ліки в аптеках не за назвою, а за діючою речовиною. Лікарські засоби, що зроблені на основі однієї тієї ж діючої сировини мають однакову лікувальну дію.

В держлікслужбі пояснюють: в складі ліків одразу кілька компонентів: допоміжних та діючих. Останні власне і лікують хворобу. Тому, коли приходите до лікаря - вимагайте не комерційну назву препарату, а опис того, що в середині. Адже в залежності від виробника - ціна в аптеках може різнитися в кілька разів.


Виписування ліків за діючою речовиною - практика багатьох країн світу. Ввести для українців рецептурні препарати у 2005-му році намагався тодішній міністр охорони здоров'я Микола Поліщук. Але ані пацієнти, ані самі лікарі таку ініціативу не оцінили. Перших налякали черги до дільничних за звичайнісіньким знеболювальним, других – збільшення відвідувачів. Відтак, наказ спочатку тимчасово, а потім і взагалі призупинили, а самого міністра незабаром звільнили. Більше ніхто з політиків за «цю справу» не брався.

 

Теги: Київ , аптека , ліки , речовина