Справа екс-БЮТівця "мисливця на людей" Лозінського

Олександра Веснич
10 січня 2011р. 19:06

Справа екс-БЮТівця "мисливця на людей" Лозінського

Генеральна прокуратура звинувачує екс-БЮТівця Віктора Лозінського в умисному вбивстві мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника, умисному середньої тяжкості тілесному ушкодженні, умисному знищенні майна, незаконному заволодінні транспортним засобом, незаконному поводженні зі зброєю.

Сутичка Олійника з депутатом сталася 16 червня 2009 року.

Лозінський виїхав на полювання разом з екс-прокурором Голованіського району Євгеном Горбенком та екс-начальником Голованівського райуправління міліції Михайлом Ковальським. Їх звинувачують у зловживанні службовим становищем, завідомо неправдивих показаннях та приховуванні злочину. Також громадянина Василя Перепелицю - у незаконному поводженні зі зброєю та приховуванні злочину.

Адвокат матері загиблого Валерія Олійника Володимир Клименко заявив, що потерпіла сторона буде вимагати 10 мільйонів гривень компенсаці моральних збитків.

Валерій Олійник 1954 року народження помер від вогнепальних поранень після сутички з Лозінським, Горбенком та Ковальським під час полювання на угіддях Лозінського.

3 липня 2009 року Верховна рада позбавила Лозінського депутатської недоторканності, Печерський районний суд Києва дав дозвіл на його затримання.

З 30 липня Лозінський знаходився в міжнародному розшуку і здався добровільно 1 березня 2010 року. З 3 березня він знаходиться в СІЗО.

14 грудня Дніпровський суд Києва (корпус по вулиці Кошиця, 5) почав розглядати справу екс-депутата.

На засіданні 10 січня було повністю зачитано обвинувальний вирок Лозінському, до цього - відхилено численні клопотання його захисту та екс-прокурора Горбенка щодо відправлення справи на дорозслідування.

Під вартою утримуються Лозінський, Перепилиця, а з Нового року - і Горбенко.