Табачник надрукував спільну Історію "у своїх"

Максим Опанасенко
13 лютого 2013р. 16:18

Табачник надрукував спільну Історію "у своїх"

Міністерство освіти таки надрукувало спільну розробку українських і російських істориків – посібник з історії для вчителів «Україна і Росія на перехрестях історії». Таку інформацію «Свідомо» знайшло на Порталі державних закупівель.

Темі цієї книги три місяці тому ми присвятили окреме розслідування. Тоді нам, після тритижневого пошуку, вдалося дістати один з примірників цієї книги – надрукований російською стороною. Він складається з чотирьох частин-модулів і описує різні етапи спільної українсько-російської історії. Тоді ж Міносвіти нас запевнило – української версії книги ще немає, автори доопрацьовують переклад. Зараз виявилося, що друком книга вийшла у грудні, але не у форматі цілого посібника, як це зробили росіяни, а у форматі розбитих на чотири частини брошур. Згідно з інформацією на Порталі державних закупівель, брошур надрукували по 10 000 з кожної теми. Тобто загалом – 40 000 примірників. Друком займалося видавництво «Видавничий дім «Освіта». Вартість «таємної» угоди – 299 250 гривень. Виходить, за кожну брошуру Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, що займається друком підручників для шкіл, заплатив по 7,48 гривень.

"Свідомо" ж вже не вперше пише про "Освіту". Належить воно Тамарі Ткаченко. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД "Освіта" разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012". За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, "Освіта" отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило "Довідник абітурієнта" - підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі - по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручникі для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. 

 

Теги: Київ , Табачник