В кінотеатрах - "Калейдоскоп кохання"

Галина Танай
14 лютого 2013р. 11:36

В кінотеатрах - "Калейдоскоп кохання"

З Відня до Парижу, з Братислави до Ріо, від ейфорії до палючих ревнощів. Неймовірна напруга, суміш країн, облич і почуттів - і все це для того, щоб зрозуміти: всі ми однаково хочемо любити і бути щасливими. В кінотеатрах стартує "Калейдоскоп кохання" - британсько-австралійський фільм з Ентоні Хопкінсом та Рейчел Вайз.

Ідея "калейдоскопної" суміші історій та міст не нова. Проте, навідміну від багатьох режисерів, Фернандо Мейрелліш надихався класикою, а не набридлими підбірками типу "Париж, я люблю тебе". В основі сценарію - п'єса улюбленого кіношниками австрійця Артура Шніцлера "Хоровод" 1897 року. Це розповідь про кохання, яка сплітається з історій багатьох людей - з різних міст, різного віку і статусу.

Мужня потилиця Ентоні Хопкінса
Мужня потилиця Ентоні Хопкінса

Також використали популярний у 1950-х фільм Макса Офюльса "Карусель" - ще два десятиліття він так лихоманив режисерські серця, що нинішню роботу Мейрелліша навіть важко назвати римейком. Скоріше, це нова історія любові, зіткана із десятків старих. Мейрелліш зумів передати всю цю бурю почуттів на екрані: вийшла гримуча суміш, яку важко укласти в рамки якогось жанру.  "Калейдоскоп кохання" називають то мелодрамою, то драматичним трилером - надто все заплутано. Як і в реальному житті.

В героях теж чорт ногу зломить: модний фотограф і галереїстка, повія і сутенер, порядні дружини, бізнесмени, ґвалтівники і російські бандити. Акторський склад строкатий: тут засвітились Ентоні Хопкінс, дружина "Бонда" Деніела Крейґа Рейчел Вайз, Джуд Ло, Моріц Блябтрой і навіть росіянин Володимир Вдовиченков.

Джуд Ло ы Рейчел Вайз
Джуд Ло ы Рейчел Вайз

Думки критиків щодо "Калейдоскопу кохання" розходяться, та й серйозних нагород картина не отримувала. Але ця історія змушує задуматись і зрозуміти, що праві були старі добрі Бітлз: "All you need is love". Чудовий фільм, щоб сходити зі своєю половинкою в кіно у День Валентина.

Теги: Мейрелліш , Калейдоскоп кохання , Київ