Беркут побив активістів за графіті Януковича

Олесь Лук'яненко
14 лютого 2013р. 11:48

Спецпідрозділ «Беркут» побив людей та активістів, що прийшли на акцію протесту на підтримку засуджених з Сум, які малювали графіті з простреленою головою Януковича. Про це повідомляє з місця подій журналістка «Свідомо».

Активістів били та заарештовували, коли вони почали розгортати банер «Малюнок це не злочин» та діставати трафарети зі скандальним графіті. Наразі відомо про чотирьох затриманих: Віталій Грузінов, Микола Коханівський, Олександр Мандич та сумчанин Андрій Рибалко. Грузінова, якого нещодавно відпустили з СІЗО і досі судять за участь у мовному та податковому майдані, затягли напівсвідомого в автобус – він вдарився головою об землю, за словами нашої журналістки.  У Чорному комітеті кажуть, що їхніх активістів продовжують бити в автобусах міліції. Активісти навіть не дійшли до офісу Віктора Януковича – їх зустріло 200 беркутівців та багато міліції в штатському.

14 січня Зарічний райсуд міста Суми виніс вирок по кримінальній справі чотирьох хлопців, які намалювали зображення з простреленою головою президента. У вироку про Януковича мова не йдеться, його суддя  називав обличчям, "яке викликає у нас співчуття, тому що воно поранено", за словами адвоката одного з підсудних. Хлопців звинуватили ще у підпалі підвалу. Після вироку під стінами суду у Сумах пройшла акція протесту, а на стовпах розклеїли зображення застреленого гаранта вулицями міста.

 

Теги: Київ , Беркут , міліція , Янукович , акція протесту , мітинг , прострелений Янукович