Femen відповідатимуть за Нотр-Дам у суді

Ольга Бондаренко
14 лютого 2013р. 12:17

Femen відповідатимуть за Нотр-Дам у суді

Femen відповідатимуть за Нотр-Дам у суді: собор Нотр-Дам-де-Парі подає на активісток до суду. Про це повідомляє Inopressa із посиланням на Le Figaro.

Чергова порція слави для України від руху Femen почалася у соборі Нотр-Дам, і була присвячена добровільній відставці Папи: в його честь дівчата і зіграли похоронний марш прямо на церковних дзвонах. Оголені феміністки здобрювали свою протестну виставу гаслами: "Femen поздравляет весь передовой мир с уходом фашиста Бенедикта XVI с поста главаря католической мафии. Папа катись к дьяволу! Да здравствует разум, да здравствует свобода!". Під час акції не обійшлося і без бійки, як зазначають у керівництві собору: деякі із працівників їхньої служби безпеки зазнали побоїв, а у одного навіть зламане плече. У французькій поліції вже лежать дві заяві  зі скаргами на "побої та поранення" і "осквернення культового простору і сакральних об'єктів".

Не прийшлися до душі святкування Femen і французам: 1709 осіб уже підписали петицію, закликавши громадську думку боротися з черговим "проявом ненависті", а також вимагають судити їх за "публічні заклики до дискримінації, ненависті і насильства на національному, расовому або релігійному ґрунті" і "публічну демонстрацію статевих органів третім особам в громадському місці". Нагадаємо, 11 лютого Папа Римський Бенедикт XVI заявив, що йде у відставку. Це безпрецедентний випадок - посада голови Ватикану пожиттєва, і всі папи помирають на своїй посаді. Хто стане новим очільником католицької церкви, стане відомо у березні.

 

Теги: Київ , Femen , Нотр-Дам-де-Парі