Прокаєва знову в Лаврі - тепер за спасибі

Галина Танай
14 лютого 2013р. 12:51

Прокаєва знову в Лаврі - тепер за спасибі

Скандальна екс-директорка Лаври Влада Прокаєва повернулась у заповідник. Але не на "царський трон". Тепер вона радник генерального директора на громадських засадах: шукає гроші на реставрацію і безкоштовно займається мистецькими проектами.Таку відповідь "Свідомо" надало керівництво заповіднику Києво-Печерська Лавра.Зайнятись екс-моделі є чим. Як повідомила дирекція заповідника, Прокаєва буде працювати над такими питаннями:

- Організація виставки "Вівтар націй". Цю експозицію з тисяч дерев'яних писанок показували на  Венеційській бієнале у 2011. Тепер її фрагменти покажуть у Лаврі.

- Організація Міжнародного фесту духовної музики "Лавра Музична".

- Участь у Міжнародному кінофесті до 1025-річчя хрещення Русі. Фестиваль буде на початку осені.

- Пошук інвесторів для відновлення Митрополичого саду, фасадів Троїцької надбрамної церкви та винних погребів.

- Встановлення на території Лаври Wi-fi.

Скандал за участі Прокаєвої у Лаврі спалахнув влітку: працівники заповіднику були проти призначення Вікторії Лісничої на посаду гендиректора, а Прокаєвої - її заступниці. Через конфлікт екс-гендиректор Вікторія Ліснича підписала накази про звільнення 4 своїх заступників і близько 20 співробітників заповідника, серед них і Прокаєвої.  Після цього Прокаєва заявила, що за цю посаду заплатила $50 тисяч екс-міністру культури Михайлу Кулиняку. Мінкульт звільнив Лісничу, зате поновив  Прокаєву. Потім гендиректором призначили Любомира Михайлину,  а посаду Прокаєвої - заступник гендиректора Києво-Печерського заповідника з міжнародної співпраці - скоротили.

Теги: Київ , Лавра , Прокаєва