Табачник продовжує годувати фірму ректора КПІ

Максим Опанасенко
14 лютого 2013р. 13:03

ДП «Інфоресурс», підпорядковане Міністерству освіти, уклало угоди на виготовлення документів про освіту. Про це йдеться на Порталі державних закупівель.

Загальна сума угод - 81 мільйон гривень. Левову частку цих грошей - 75,76 мільйонів гривень - отримає "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій". За ці гроші він повинен виготовити для міністерського підприємства дипломи і додатки до дипломів про вищу освіту європейського зразка. Їх влітку роздадуть студентам-випускникам. Навесні 2011-го "Свідомо" провело розслідування про цю фірму. Виявилося, що одним із її засновників і акціонерів є ректор Київського політеху Михайло Згуровський. Схему, за якою приватна компанія постачає у виші дипломи за державні кошти, була придумана Згуровським у 90-х, за часів його роботи міністром освіти. На захисті компанії - купа патентів, котрі захищають авторське право на виготовлення документів, і, фактично, унеможливлюють одержавлення цього бізнесу. Спробу передахувати бізнес зробив нинішній міністр освіти Дмитро Табачник два роки тому. Тоді і було створено "Інфоресурс". А разом з ним - Єдину державну електронну базу з питань освіти. Туди університети мають вносити інформацію про всіх абітурієнтів, студентів і викладачів. За задумкою Табачника, ця база повинна з часом "перекрити" існуючу базу Згуровського. І тоді, нібито, гроші не повинні йти в приватні руки. Поки що ж "Інфоресурс" виконує лише роль посередника - між фірмою Згуровського, в котрого вона купує документи, і університетами - котрим їх же і продає, але на кілька гривень дорожче - "за надання послуг". За знахідкою журналістів "Наших грошей", виручка фірми Згуровського у 2011-му - 93,01 мільйонів гривень, чистий дохід - 77,73 мільйони гривень. З них - 33,72 мільйони пішли на виготовлення продукції. А 44 мільйони лишилися на рахунках компанії.

Ще 5,29 мільйонів грошей платників податків отримає Поліграфічний комбінат "Зоря" - за власне друк документів про освіту (не плутати з функціями фірми Згуровського, котра не друкує, а вносить в уже надруковані папірці інформацію про отримувача диплома і покриває їх захисним покриттям). "Зоря", також за знахідкою "Наших грошей", входить до консорціуму ЄДАПС.

 

 

Теги: Київ , освіта , Табачник , Згуровський