В PinchukArtCentre - зло, курча і плаваючі очі

Галина Танай
14 лютого 2013р. 17:40

В PinchukArtCentre - зло, курча і плаваючі очі

McDonald's по-африканськи, світове зло під склом і Мангеттен за 25 юаней. Під кінець зими PinchukArtCentreзробив киянам справжній подарунок – тут відкриваються чотири нові виставки. Відеоарт Тоні Оурслера, «Курча» від британців Чепменів, колекційна платформа  4 і персональна виставка киянина Олексія Салманова – все це можна побачити вже з 16 лютого.

Справжній прорив – проект нью-йоркського художника Тоні Оурслера «agentic iced etcetera», який знімав кліп для самого Девіда Бові. Це перша персональна виставка Оурслера в Східній Європі. До того ж, майже всі представлені роботи митець створив спеціально для Pinchuk ArtCentre. Оурслер робить відео інсталяції – але вони дуже далекі від звичайних відеороликів, які в галереях мало хто додивляється до кінця. Недосконалість розуміння Добра і зла, роздвоєння, вплив медіа на нашу психіку – всі ці теми можна побачити в інсталяціях Оурслера. Проект нью-йоркця вже встигли охрестити «лабіринтом відчуттів». Особливо вражає інсталяція з ніби плаваючими в повітрі очима.

Брати Джек і Дінос Чепмени представили експозицію «Курча». Головна фішка їх проекту –інсталяція «Усе зло світу». Це  ландшафт мініатюр, що складається з чотирьох частин. Дуже дивне відчуття – дивитися збоку на іграшкові страждання людей: основою інсталяції є жахи 1941 у Бабиному Яру.

Ще одна фішка проекту Чепменів – вражаюче похмуре порт фоліо, яке брати зробили з офортів ФраФрансіско Гойі.


Олексій Салманов представив виставку «У лісі дешевше». Вона виросла з перфомансу, який художник робив улітку 2012 в Нью-Йорку, на Мангеттені. Колись європейці купили цей острів у індіанців за 24-доларову пригорщу намистин. Салманов, який спершу хотів робити перфоманс про Китай, ходив у натовпі з постером «Куплю Мангеттен за 25 юаней». Що з цього вийшло – дивіться в експозиції. Її ще монтують, і офіційне відкриття буде в суботу, 16 лютого.

Олексій Салманов
Олексій Салманов

«Колекційна платформа 4: Емоції та технології» порадувала старими знайомими: Деміен Хьорст, Мартін Кобе, Ілля Чічкан, Сергій Братков. Родзинка експозиції – трешово-порнографічні знімки знаменитого фен-фотографа Юргена Теллера з супермоделлю Ларою Стоун.

Сергій Братков,
Сергій Братков, "Оператор Пекла"

Фото Юргена Теллера
Фото Юргена Теллера

Нові експозиції працюють з 16 лютого до 21 квітня. Персональна виставка Олексія Салманова провисить довше - до 17 березня. Вхід вільний, у понеділок в галереї вихідний. 

Теги: Київ , ПінчукАртЦентр , Салманов , Оурслер , Чепмен