Як правильно поскаржитися на куріння в кафе?

Olena Dub
14 лютого 2013р. 17:50

Другий місяць поспіль в Україні діє Закон  №4844-VI , яким "забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів… у приміщеннях закладів ресторанного господарства». Також заборонено "розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства".

Це означає, що якщо Ви прийшли у кав'ярню, паб, ресторан чи навіть нічний клуб - там не повинно бути ані куріння, ані кальянних кімнат, ані попільничок на столах чи на барних стійках усередині приміщення закладу. Курити можна тільки на літніх майданчиках, терасах і поза приміщенням.

Якщо ж Ви стали свідком порушення і Ви не задоволені такою ситуацією, у Вас є два шляхи: 1. зробити запис у Книзі скарг і пропозицій закладу; 2. не полінитись і надіслати скаргу до Інспекції захисту прав споживачів. 

Пропонуємо Вам інструкцію як це зробити

1) випишіть дані про кафе/бар/ресторан (суб'єкт господарювання, його юридичну адресу) з куточка споживача або книги пропозицій 

2) завантажте зразок скарги (наприклад, ЗВІДСИ), заповніть його,роздрукуйте, поставте дату і підпис 

3) знайдіть адресу Вашої місцевої Інспекції із захисту прав споживачів. У кожній області своя адреса - повний список адрес можете подивитись ТУТ

4) відправте скаргу на цю адресу поштою (рекомендованим листом із повідомленням)

5) чекайте на письмову відповідь - Вам обов'язково повинні відповісти

 УСПІХУ!


 

Детальніше про новий закон можна почитати на сайті smokefreeukraine.org

З повагою, Коаліція "За вільну від тютюнового диму Україну" та проект "Київ без тютюнового диму"


Теги: Київ