У планетарій приїхали «Самураї. Art of war»

Галина Танай
15 лютого 2013р. 10:38

У планетарій приїхали «Самураї. Art of war»

Яку зачіску слід робити перед харакірі, чому неможливо зламати японський меч і з чого почати день, щоб перемогти смерть? На ці питання відповість знаменита виставка «Самураї. Artofwar», що нарешті приїхала в Україну. Побачити її можна в планетарії Atmasfera 360. Приємний бонус: на цій виставці вас навчать мистецтву каліграфії, запросять на чайну церемонію і влаштують майстер-клас із айкідо, дзюдо та орігамі.

В усіх країнах і в усіх націй знаходяться хоробрі воїни та герої. Та, напевно, тільки в Японії могли з’явитись воїни-поети, що кохались у мистецтві і прагнули досконалості в найбуденніших дрібницях. У нас уявлення про самураїв обмежуються здебільшого обрядом харакірі. Зате після Artofwar з’являється приємне відчуття, що ти хоч трохи зрозумів загадкових японців.


Експозиція ділиться на кілька частин: тут відтворили інтер’єри середньовічного замку, буддійського храму та ставки японського воєначальника. Надзвичайно вражає та частина, де виставлені обладунки самурайських воєначальників – даймьо. Неймовірно, але шматки заліза, що мають берегти солдатське тіло від ран, у японців перетворились у справжні шедеври. Можна уявити, як лякали і заворожували ворогів самураї в таких обладунках. Також можна подивитись на традиційні кімоно.


 


 


Неабияку цінність становить і колекція мечів. Японські клинки справедливо вважають витворами ювелірного мистецтва, і майже всі секрети їх створення вже втрачені. Перлина виставки Artofwar – меч славетного майстра Тодайосі VI. За легендою, цей меч був такий гострий, що на льоту розрізав падаюче листя.


Також можна подивитись на картини, гравюри та різні побутові цікавинки. Тут є знамениті кольорові гравюри Утагави Кунійосі. Варта уваги й колекція традиційних японських ляльок муся-нінгьо: недарма Японію називають ще й «країною десяти тисяч ляльок».


 


Для тих, на кого споглядання кімоно і ляльок навіває нудьгу, є особлива програма. Можна подивитись фільми про створення легендарних японських мечів та опинитись у центрі військової відеоінсталяції чи оживленої гравюри. Також тут показують реконструкцію знаменитої битви при Секігахара 1600 року – на полі бою тоді зійшлись 170 тисяч воїнів. Завдяки відео ви зможете опинитись в самому центрі цієї битви.


 


Крім того, щодня на Artofwar пропонують нову програму: лекції, чайні церемонії, майстер-класи з ікебани, каліграфії, орігамі, манга, бойових мистецтв. Тому на виставку варто сходити не один раз. 


Виставка «Самураї. Art of war» відкрита щодня, з 10:00 до 21:00. Вартість квитків – від 30 до 90 гривень. 

 

Теги: Atmasfera 360 , Самураї art of war , Планетарій , Київ