У Табачника не знають кому дали друкувати книжки

Максим Опанасенко
15 лютого 2013р. 13:49

Інститут інноваційних технологій, котрий займається друком шкільних підручників, засекретив інформацію про видавництва, котрі мають видати збірники завдань для іспитів у школах, що пройдуть навесні. Такий висновок "Свідомо" зробило із відповіді на наш запит.


Чому ми вирішили це з'ясувати? У січні Міносвіти дало гриф цілому ряду збірників завдань для Державної підсумкової атестації. У файлі, викладеному на сайті міністерства, є лише назви цих збірників і автори. Видавництва ж, котрі займуться їхнім друком, там не вказані. Попри це, Інститут все одно порадив пошукати нам назви видавництв там.

Згідно з наказом Міністерства освіти, іспити 4-ті, 9-ті і 11-ті класи будуть складати в другій половині травня. До 1 травня Міносвіти зобов'язалося привезти в школи безкоштовні комплекти збірників завдань і викласти їх на своєму сайті.  Але подібна ситуація вже була взимку 2011-го. Під кінець того навчального року МОНМС призначило для учнів 5-8 класів перевірку знань з української та іноземної мови, математики і історії України. «Свідомо» тоді розслідувало: від раптових контрольних виграло близьке до влади харківське видавництво «Ранок». Воно видало збірники завдань під ці контрольні, а МОН порадив їх купувати. Якби це зробили батьки кожного учня п’яти, шести-, семи- та восьмикласників, загальні продажі «Ранку» перевалили б за 108 мільйонів гривень. Безкоштовні електронні версії цих завдань, котрі обов'язково мають бути оприлюднені, були викладені на сайті Міносвіти більше ніж за місяць після того, як їх почали продавати на книжкових ринках. Через це ми постійно слідкуємо за подібними ситуаціями.

Тим часом різноманітні посібники для підготовки до ДПА вже почали з'являтися в продажу - повторюючи ситуацію дворічної давнини. Наприклад, їх ми знайшли на сайті того ж видавництва "Ранок". Ціни - від 20 до 50 гривень за одну книжку, видану в Центрі навчально-методичної літератури. Якщо Ви все ж вирішите не чекати до травня, коли Міносвіти має викласти їх на сайт, і будете купувати збірники - перевірте, чи на звороті вказані ті ж автори, котрі отримали гриф від міністерства. Це можна зробити тут. 

Теги: Київ , освіта