Охоронці Ярича не пустили на Гостинний експерта

Ольга Бондаренко
15 лютого 2013р. 16:35

Невідомі охоронці не пустили експерта, який мав провести незалежну пожежно-технічну експертизу на Гостинному дворі. Таку інформацію повідомила "Свідомо" активістка Марія Лебедєва.

Приватні охоронці, які відмовились навіть назватись та представитись, не дозволили зайти на територію Гостинного активістці з експертом Володимиром Захматовим. Захматов є загальновідомим незалежним експертом, доктором технічних наук, а експертизу мав проводити на основі угоди, укладеної між ним та організацією "Андріївська пейзажна ініціатива". Він мав здійснити огляд згорілих приміщень. При собі активісти мали всі необхідні документи, паспорти. Але охоронці навідріз відмовились їх пускати. Свідком події зокрема став дільничий Подільського райуправління, але він був лише стороннім спостерігачем конфлікту, і заявив, що не має повноважень втручатися. Таким чином, проведення експертизи було зірвано, але вже завтра планується друга спроба, цього разу - за участю журналістів та представників громадськості.

Вночі 9 лютого сталась велика пожежа на Гостинному дворі, в результаті якої була пошкоджена велика частина даху. Факти по пожежі вже внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань, правоохоронці обіцяють розібратися. Захисники Гостинного запевняють, що пожежа пов’язана з реконструкцією пам’ятки, яку проводить фірма «Укрреставрація» на чолі з директором Дмитром Яричем. Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр.

 

 

Теги: Київ